25 kwietnia 2021

Wiosenna wędrówka w Puszczy Augustowskiej po leśnych ostępach z aktywnym wypoczynkiem.     Puszcza Augustowska wiosenną porą ma swój niezapomniany charakter. Wędrówka w leśnej scenerii po jej naturalnych ostępach to czysta przyjemność. Aktywny wypoczynek na świeżym leśnym powietrzu wpływa bardzo pozytywnie na nasz organizm. Jednym z bardziej relaksujących i kojąco wpływających na skołatane nerwy sposobów spędzania wolnego czasu jest spacerowanie po lesie. 

     Błoga cisza przerywana szumem drzew i błogim śpiewem ptaków sprawiają, że po kilku chwilach czujemy się wypoczęci i zregenerowani. Przy tym chodzenie po lesie wcale nie musi być nudne. Od świtu do nocy można poruszać się wyznaczonym szlakiem, podziwiać przyrodę, słuchać śpiewu ptaków czy szumu drzew. Dbając o bezpieczeństwo i trwałość lasów należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. 

     Każdy miłośnik przyrody wie, że w lasach nie wyrzuca się śmieci, nie rozpala się ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi, czy też nie niszczy się roślinności, grzybów i nie wchodzi na uprawy leśne i do ostoi zwierząt.  W lesie nigdy nie jesteśmy sami. Leśne ostępy zamieszkują i przemierzają różne stworzenia.  Zachowując się jak należy, można liczyć na gościnność i towarzystwo. Ze względu na urozmaicone otoczenie wędrówka wiosenna po puszczy pozwala na poszerzanie wiedzy przyrodniczej i dostarcza wielu ciekawych wrażeń. 

     Las wszystkich nas uczy spostrzegawczości oraz tego, że ludzkiego życia mało, aby poznać jego wszystkie sekrety. Wystarczy obrać kierunek przez majestatyczną  Puszczę Augustowską dalej droga prowadzi sama po leśnej scenerii  i  jej naturalnych ostępach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz