9 stycznia 2023

Zimowe kajakowanie to doskonałe połączenie aktywności z podziwianiem pięknego krajobrazu.    Zimą, kiedy spada aktywność fizyczna, nasz organizm potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu. Zimowe kajakowanie to doskonałe połączenie aktywności z podziwianiem pięknego krajobrazu Czarnej Hańczy. Może  nam się wydawać, że Zima nie jest tą właściwą porą do uprawiania turystyki kajakowej. Zdecydowanie, to właśnie zimową porą można wykonać interesujący spływ kajakowy po tej słynnej nizinnej rzece. 

    Pływanie zimową rzeką dostarcza niezapomnianych wrażeń,  zarówno piękna  zimowego krajobrazu, jak i pewnej dawki adrenaliny. Przede wszystkim poziom wody jest wyższy, a nurt zdecydowanie szybszy (niesamowita atrakcja!). Przy zachowaniu środków ostrożności, płynąc w bezpiecznej odległości, "czytaniu wody" i zwracaniu uwagi na przeszkody to wtedy spływy zimowe nie są niebezpieczne. Jednak w tym przypadku  uczestnikami spływów powinny być osoby, które posiadają już doświadczenie w pływaniu kajakiem zimą. 

     Na szlakach kajakowych o tej porze roku króluje zimowa fauna i flora. Dookoła kojąca cisza, rześkie powietrze i dotyk przyrody. Stanowi to wystarczający powód, aby znieść liczne niewygody związane z zimowym kajakowaniem.  Żywa woda stanowi dla mijanego krajobrazu wspaniały kontrast, woda jest czarna, a otoczenie przeważnie białe, żywa woda zimą jest jednocześnie zwiastunem następnej pory roku. Nie ma innego sposobu, aby doświadczyć tego piękna, jak tylko wybrać się na wspaniałą zimową przygodę płynąc, gdzieś tam kajakiem po urokliwej zimowej Czarnej Hańczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz