10 grudnia 2022

Puszcza Augustowska na przedzimku z jej urokiem leśnych ostępów i naturalnej scenerii borów.     Puszcza Augustowska między późnojesienną porą a przedzimkiem ma swój niezapomniany charakter. Wędrówka w leśnej scenerii po jej naturalnych ostępach to czysta przyjemność. Aktywny wypoczynek na świeżym leśnym powietrzu wpływa bardzo pozytywnie na nasz organizm. Jednym z bardziej relaksujących i kojąco wpływających na skołatane nerwy sposobów spędzania wolnego czasu jest spacerowanie po lesie. Nawet o tej przejściowej porze roku. Wystarczy obrać kierunek przez majestatyczną  Puszczę Augustowską dalej droga prowadzi sama po leśnej scenerii  i  jej naturalnych ostępach. 

     Pokryta pierwszym śniegiem puszcza daje poczucie wytchnienia, jest więc idealnym miejscem. Spacer w niezbyt mroźny dzień daje możliwość poznania różnych ekosystemów leśnych, wód płynących oraz rozpoznania gatunków zwierząt w warunkach zimowych. Przy tym chodzenie po lesie wcale nie musi być nudne. Od świtu do nocy można poruszać się wyznaczonym szlakiem, podziwiać przyrodę, słuchać szumu drzew. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny, gdyż z pewnością odnajdziemy pierwsze ślady zwierząt na śniegu. Gdzieś w ostępach można zobaczyć wiekowe majestatyczne sosny „pamiętające” powstanie listopadowe.

      Ze względu na urozmaicone otoczenie wędrówka na przedzimku po puszczy pozwala na poszerzanie wiedzy przyrodniczej i dostarcza wielu ciekawych wrażeń. Las wszystkich nas uczy spostrzegawczości oraz tego, że ludzkiego życia mało, aby poznać jego wszystkie sekrety, gdzie ośnieżone drogi leśne, cisza, stanowią malowniczą scenerię i gwarantują niezapomniane wspomnienia wędrówki w przedzimowej i  naturalnej scenerii borów Puszczy Augustowskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz