13 kwietnia 2024

Las pachnie wiosną, a przyroda nabiera kolorów i kwiatów, budząc w nas wyjątkowy zachwyt.      Wiosną las jest pełen kolorów i zapachów, jest  najlepszą porą na delektowanie się naszą okoliczną przyrodą. Słońce mocniej świeci, słupki rtęci szybują w górę, a rośliny cieszą nasze oczy intensywnymi kolorami. Wiosnę już czuć w naszych lasach, więc spacerowanie po nich jest przyjemniejsze. Można wtedy podziwiać piękno budzącej się do życia przyrody. 

      W lasach liściastych i na obrzeżach lasów mieszanych oraz przy leśnych drogach można znaleźć sporo niewielkich, ale pięknych kwitnących wiosennych roślin. Podczas wiosennych spacerów po lesie warto zatem spoglądać pod nogi. Las pachnie wiosną, a przyroda nabiera kolorów oraz mnogości kwiatów, takich jak przylaszczka pospolita, sasanka otwarta i inne, a to wszystko obok  zieleni przecinanej tańczącymi motylami. Owadzi świat budzi się z długiego letargu. 

       Coraz częściej możemy wiosnę odkrywać wszystkimi zmysłami. Wejdźmy w wiosenny las, usiądźmy na leśnej polanie, poczujmy mech, zapach igliwia. Oprzyjmy się o drzewo, zamknijmy oczy i poczujmy szorstkość kory za plecami. Wsłuchajmy  się w magię lasu, a wtedy - Poczujemy Wiosnę, leśną Wiosnę!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz