1 września 2021

Ogólnoświatowe Regaty Łódek Okrągłych Kukle 2021 po jez. Pomorze na zakończenie wakacji.     W ośrodku turystycznym "Kukle", na zakończenie wakacji odbyły się "Ogólnoświatowe Regaty Łódek Okrągłych Kukle 2021", które zostały rozegrane po raz XXIII . To jedyna w swoim rodzaju impreza sportowo - rekreacyjno - integracyjna, organizowana na jeziorze Pomorze, położonym w strefie ciszy obok malowniczej  Puszczy Augustowskiej. Na jeziorze Pomorze tym urokliwym akwenie Sejneńszczyzny w regatach wzięło udział 8 załóg okrągłych łódek.

     Po odprawie sterników i przekazaniu przez komandora instrukcji, uczestnicy wypłynęli na wodę. Doskonale przygotowana impreza przebiegła w swobodnej, można by rzec rodzinnej atmosferze, a o komfort i zadowolenie jej uczestników zadbała wykwalifikowana kadra. Odbyło się kilkanaście biegów (rejsów) przy niedużym wietrze (1- 2 w skali Beauforta), a po żeglowaniu nastąpiło zakończenie regat oraz uroczyste wręczenie nagród. 

     Okrągłe łodzie żaglowe to oryginalny, nigdzie dotychczas na świecie niespotykany produkt turystyczny służący do uprawiania rekreacyjnej turystyki wodnej. Nietypowa konstrukcja łódek - okrągły kształt i odpowiednia średnica  sprawia, że są one bardzo bezpieczne, gdzie ich kształt, który budzi zainteresowanie i niedowierzanie nawet w kręgach zawodowych żeglarzy. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli organizatorzy regat: Ośrodek Turystyczny „Kukle” i Stowarzyszenie „Alternativ Sailing”. 

    Ogólnoświatowe regaty łódek okrągłych to niezapomniane przeżycia, które pozostają w pamięci ich uczestników. Dlatego warto utrwalić te unikalne momenty. W domu można się nimi podzielić z przyjaciółmi czy też znajomymi i przeżyć ponownie tą wspaniałą żeglarską przygodę po urokliwym  akwenie Pomorze na malowniczej Sejneńszczyźnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz