27 maja 2022

Majowy wiosenny zielony las Puszczy Augustowskiej budzi skojarzenia z odradzaniem się natury.      Lasy Puszczy Augustowskiej  o tej wiosennej majowej  porze roku to istna  oaza zieleni.  Młode liście drzew  wraz z zielonym runem wyglądają fantastycznie, patrząc na ich świeżą, soczystą zieleń można zapomnieć o całym świecie.  Drzewa ubierają się w zielone liście i rozwijająca się wokół „zielenina” działa bardzo kojąco na zmęczony zimowymi miesiącami nasz organizm. 

      Przyroda jest tą cząstką świata, która pozostaje w harmonii z zielonym kolorem dając nam namiastkę tej harmonii, tego wyciszenia i odprężenia, którego w naszym zabieganym życiu nam brakuje, im bardziej człowiek zanurza się w tempo dzisiejszego życia, tym bardziej potrzebuje piękna i jedności świata zielonej przyrody.  

     Dziś zieleń kojarzy się pozytywnie z nieskażoną naturą, ekologią, świeżością i czystością, zaś zdaniem specjalistów w najbliższych latach przywodzić zacznie na myśl nowe wartości: rozwój, harmonię, prostotę i nowoczesne technologie. Mówią, że wkrótce zacznie dominować na naszych samochodach i w naszych mieszkaniach. 

     Zatem cieszmy się tym najpiękniejszym miesiącem w roku i jego urokami soczystej, zielonej, świeżej, kwitnącej oraz niepowtarzalnej naszej polskiej natury. Czas na cudowną niepowtarzalną zieleń w malowniczej zielonej majowej Puszczy Augustowskiej .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz