4 sierpnia 2020

Leśny Bieg w klimacie Krasnopolskiego Lasu ze sportową atmosferą i bliskim kontaktem z naturą.
      Ciepłe, słoneczne popołudnie  i miła  atmosfera sprawiły, że  w takich przyjemnych warunkach w ubiegłą niedzielę  biegacze z bliższych i dalszych zakątków Polski i Świata ( Hiszpania) spotkali się na trasie Leśnego Biegu organizowanego przez Gminę Krasnopol i Nadleśnictwo Suwałki. 

      Trasa biegu w całości leśna, obfitująca w liczne nieduże wzniesienia z dystansem 10 km.,  prowadziła leśnymi drogami szutrowymi i trawiastymi  w malowniczym otoczeniu i bliskości rezerwatu. Start jak i meta odbyła się na polanie kompleksu leśnego Las Krasnopol, tuż obok malowniczego rezerwatu przyrody "Ostoja Bobrów Marycha" w leśnictwie Krasnopol (Nadleśnictwo Suwałki). W Leśnym Biegu wystartowało 35 biegaczy, a w marszu nordic walking 7 zawodników. 

      Pierwsze miejsce na mecie leśnego biegu 10 km. zajął Zbigniew Pokrzywiński z Polic z czasem (00:38:20). Drugi na mecie zameldował się Krzysztof Pokrzywiński z  Polic (00:39:29), a trzeci - Henryk Hołdyński z Sejn (00:40:15). Wśród pań najszybsza na tym dystansie była Beata Osior z Wydmin (00:44:49). Druga z pań to Renata Ginszt  z  Augustowa (00:49:26:26). W gronie zawodników startujących w nordic walking trasę 10 km., najszybciej pokonał Tadeusz Korsakowski  z Krasnopola (1:15:49:00). Druga tuż za nim był pani Elżbieta Mościńska z Suwałk  (1:16:10:00). 

      Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak dotarcie na metę po leśnym odcinku, co było widać na twarzach uczestników. Na mecie czekały puchary, medale, sadzonki dębu, upominki i materiały edukacyjne  ufundowane przez Nadleśnictwa: Głęboki Bród,  Pomorze, Suwałki oraz Wigierski Park Narodowy. 

      Zawodnicy oprócz rywalizacji sportowej włożyli w Leśny Bieg także serce, wpierając wpłatami na rzecz niepełnosprawnych dzieci z terenu Gminy Krasnopol. Ta sportowa  impreza  pt. " Bieg Wśród Krasnych Pól" ma już sporą historię, jest doskonałą okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu w bliskim kontakcie z naturą, choć pod szyldem Leśnego Biegu odbyła się  po raz pierwszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz